KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 15175205
nr 1517 5205
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 2 st, Saltmätargatan & Karlberg. Bladets mått: 17x23 cm, yttermått inklusive ram: 26x33, akvarell. Signerad
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 23 januari 2023
kl 20:35:25
22/1 12:11:40
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström